Možno je to trochu bizarný príbeh, no o to zaujímavejší. Asi je tomu ťažké uveriť, no strom v štáte Georgia – USA, vlastní seba aj pozemok vo svojom okolí. Tomuto bielemu dubu patrí resp. patrila plocha do vzdialenosti 2,5 m z každej strany.

Legenda hovorí, že tento strom bol majetkom Williama H. ​​Jacksona začiatkom 18. storočia. A Jackson sa rozhodol, že dub a jeho okolie dá do vlastníctva samotnému stromu. Ako sa sám vyjadril, urobil to z lásky, ktorú k nemu cítil. Na značke vedľa stromu stálo: „Pre a vzhľadom na veľkú lásku, ktorú cítim k tomuto stromu, ho budem ochraňovať už navždy a prenášam celé vlastníctvo na neho i pozemky do vzdialenosti 2,5 metra od neho.“ Napriek tomu, že tabuľa s nápisom tam už nie je, občania v Aténach si to uvedomujú a rešpektujú ju do dnešného dňa.

Photo by boredpanda
Photo by boredpanda

Bohužiaľ, dub ochorel a v roku 1942 ho zasiahol a zničil silný vietor. No niekto zasadil na tomto mieste nový strom z jeho žaluďov a ten nazval „Syn stromu, ktorý bol svojím vlastníkom“. Podľa dnešného zákona už nie je možné, aby strom vlastnil majetok, no tamojší obyvatelia ho chránia a stále uznávajú toto vlastníctvo.

Photo by boredpanda

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.