Stalo sa vám, že ste boli niekedy námesační? Alebo poznáte niekoho takého? Ak áno, tak možno máte podobné skúsenosti, ale v prevažnej väčšine určite v oveľa miernejšej forme. Neuveríte, aké všelijaké bizarné príbehy sa udiali námesačným ľuďom. Niektoré vyznejú naozaj neuveriteľne.

 dark fotografia
Photo by Free-Photos

Posielanie e-mailových správ

Počas spánku sa 44-ročná žena prihlásila do svojho počítača a začala zasielať pozvánky e-mailom. Pochopiteľne, správy boli bizarné so slabou gramatikou a pravopisom. Jeden príklad takéhoto mailu: „Príďte zajtra a zničte toto peklo. Večera je o 16:00, prineste len víno a kaviár. “

Nočné jedenie

Po svojom rozvode začala 51-ročná Mary jesť v spánku päťkrát týždenne po dobu 10 rokov. Každé ráno sa prebudila a našla prázdne obaly od rôznych potravín. Raz sa dokonca prebudila a zistila, že zjedla celú fľašu kečupu. Niekedy sa s jej spolubývajúcou dostala do konfliktu, pretože v noci zjedla aj jej jedlo.

Skok z okna

V Nemecku vyskočil námesačný teenager z okna, padal 10 metrov a keď pristál nezomrel, iba spal.

Rozvod

Po tom, čo moslimský manžel povedal počas spánku trikrát slovo „talaq“, bol nútený sa so svojou ženou rozviesť a čelil sociálnemu bojkotu zo strany ich komunity. Manželmi boli 11 rokov a nechceli sa rozviesť, ale akonáhle moslimskí vodcovia zistili, že to slovo vyslovil, tak sa rozvod musel zrealizovať.

Cudzinec

Ľudia odišli z domu a nechali tam cudziu osobu. Keď sa prebudili, notebook a peňaženka už boli preč. Boli z toho v šoku, keď im sused neskôr povedal: „Myslel som, že je to vaša priateľka.“

Nárast váhy

Keď Kate Archibald chodila prvý rok na univerzitu, zaznamenala výrazné zvýšenie telesnej hmotnosti, no nemohla zistiť, prečo. V krátkom čase sa z veľkosti 10 dostala na veľkosť 16. Neskôr však ten dôvod zistila, a to vtedy, keď sa prebudila s obalmi od čokolády. V podstate prišla na to, že počas spánku je.

Zabitie matky

23-ročný Kenneth Parks z Toronta bol ženatý a mal dcéru. No mal veľké problémy, pretože bol nezamestnaný s veľkými dlhmi kvôli hazardným hrám, ktoré len podporovali jeho nespavosť. Raz v noci bol námesačný, prešiel 23 kilometrov do svojho domova, zabil svoju nevlastnú matku a napadol aj nevlastného otca, no ten prežil. Potom prišiel na policajnú stanicu a povedal: „Myslím, že som zabil niekoľkých ľudí.“

Otcovražda

V roku 2003 Jules Lowe sa priznal polícii, že zavraždil svojho 82-ročného otca počas spánku, no nepamätal si na túto udalosť. Na súde bol oslobodený z dôvodu psychickej choroby a dostal sa do psychiatrickej starostlivosti. Od roku 2000 do roku 2005 bolo hlásených až 68 prípadov podobných vrážd, ktoré mali na svedomí námesační ľudia.

Spanie s cudzincami

Bol zaznamenaný prípad, kedy sa vydatá Austrálčanka prechádzala námesačná a pritom sa dostávala sa do styku s absolútnymi cudzincami. Toto sa opakovalo niekoľko mesiacov, no na nič z toho si nepamätala. Po porade so psychiatrom dokázala zastaviť tieto nočné aktivity.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.