Na internete sa objavila uniknutá správa spoločnosti Nestlé, ktorá uvádza, že až 60% produktov spoločnosti sú nezdravé a nespĺňajú základné kritéria pre zdravú konzumáciu. Ide o najväčšieho výrobcu potravín na svete, ktorý pre účely kontroly sprístupnil iba 37% svojich potravín a nápojov.

Potraviny a nápoje boli hodnotené podľa medzinárodne uznávaného indexu, ktorý bol zostavený odborníkmi na výživu a oblasť zdravia. V správe sa tiež uvádzalo to, že odborníci varovali spoločnosť, že niektoré z ich produktov nebudú nikdy zdravé a to bez ohľadu na to, ako ich vylepšia. Je naozaj zaujímavé vedieť, že až dve tretiny ich produktov, ako Nespresso či Nescafe, nespĺňajú normy. 

Navyše, až 70% percent hodnotených produktov dosiahlo skóre iba 3,5 hviezdičiek a iba 4% potravín dosiahlo takzvané zdravé skóre. A čo viac, až 99% cukrárenských výrobkov a mrazených sladkostí dosiahlo skóre ešte nižšie ako 3,5 hviezdičiek. Medzi najmenej zdravé výrobky sa zaradila pizza Hot pockets, ktorá obsahuje až polovicu dennej dávky sodíka a nebezpečné je aj San Pellegrino.

Vo vyhlásení spoločnosti Nestlé sa uvádza: „V posledných rokoch sme na trh uviedli množstvo produktov pre detí a rodiny, ktoré spĺňajú štandardy. Distribuovali sme tiež miliardy dávok mikroživín prostredníctvom našich cenovo dostupných výživných produktov. Veríme, že zdravé stravovanie znamená nájsť rovnováhu medzi pôžitkom a pohodou. Vytvorili sme aj priestor pre jedlá, ktoré treba konzumovať s mierou. Každopádne náš smer je jasný – naďalej budeme robiť zdravšie a chutnejšie potraviny“.

Zdroj

Foto: Pixabay

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.