Nová aktualizácia by mala zaviesť rodovo neutrálne možnosti emoji popri už dostupných mužských a ženských verziách. Napríklad po boku princa a princeznej bude ešte tretia osoba s korunou, ktorá nebude mať pohlavie. Jeremy Burge, hlavný referent v Emojipedia tvrdí, že aktualizácia zabezpečí rodovo neutrálne možnosti.

Čoskoro tak vzniknú nové emoji tehotného muža či podania ruky s rôznymi odtieňmi pleti. Spoločnosť Unicode Consortium, ktorá poskytuje kódy a popis k emoji vyvinutými spoločnosťou Google a Apple tvrdí, že emoji dostupné v súčasnosti nie sú dostatočne inkluzívne a je potrebné rozšíriť možnosti.  

Okrem toho budú k dispozícii emoji ako topiaca sa tvár, zdraviaci sa človek, srdce vytvorené rukami, ako aj zrkadlová guľa, röntgen či vodičský preukaz. Tieto ikony však teraz musia prejsť pripomienkovým konaním, kým ich oficiálne schvália. K schváleniu by malo dôjsť v septembri aj keď konečné slovo o tom, ktoré emoji sa zavedú budú mať jednotlivý výrobcovia zariadení.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.