Už bohužiaľ zosnulá princezná Diana je podľa takzvaného „gréckeho zlatého rezu“ jednou z 5 najatraktívnejších žien z kráľovských rodín. Tento rez využívali starí Gréci a slúži na meranie fyzickej dokonalosti. Nuž a práve Diana predbehla aj Kate Middleton či Meghan Markle. A kto sa ešte vošiel do rebríčka sa dočítate.

Pri experimente bol využitý spomínaný starogrécky zlatý rez

Plastický chirurg Dr. Julian De Silva využil pri svojom výskume digitálnu verziu zlatého rezu a niekdajšie štandardy krásy uplatnil na známe ženy. Nuž a v tomto rebríčku skončila možno trochu prekvapivo na prvom mieste princezná Diana. Hodnotí sa tvar tváre vrátane veľkosti a umiestnenia nosa, úst, brady či čeľuste. Ideálna tvár by mala byť asi 1,6-krát dlhšia ako je široká. Vzdialenosť medzi vlasmi nad čelom a spodnou časťou brady by mala byť deliteľná na 3 rovnaké časti.

Okrem Meghan Markle a Kate Middleton zatienila aj ďalšie dve ženy

Diana dosiahla skóre 89%, čo znamená, že na toľko percent sa priblížila zlatému pomeru. „Najlepšie výsledky dosiahla za tvar tváre, šírku nosa, oblasť obočia a čela. Na druhej strane najnižšie skóre dosiahla za bradu a pery. Pery sú trochu tenké a brada je zas menej ideálna ako majú iné ženy,“ povedal doktor Julian De Silva. 

Najkrajšia spomedzi živých

Momentálne najkrajšou žijúcou členkou kráľovských rodín je jordánska kráľovná Rania, ktorá dosiahla hodnotenie 88,9%. „Najvyššie hodnotenie získala za pery a bradu, ktorá má najbližšie k ideálu. Za šírku nosa a oblasť obočia však dosiahla nižšie skóre,“ povedal o tejto kráľovnej autor štúdie.

Tretie miesto berie princezná Grace Kelly

Bývala hollywoodska hviezda a monacká princezná dosiahla taktiež vysoké skóre, ktoré jej zabezpečilo tretie miesto. Dosiahla hodnotenie 88,9%. Táto princezná zabodovala najmä vďaka svojim perám a tiež pre svoju vzdialenosť medzi očami, ktorá je takmer dokonalá (99,8%).

Štvrté miesto si tesne uchmatla Meghan Markle

Meghan sa tesne umiestnila na 4. mieste so skóre 87,4%. Odborníci chvália hlavne jej takmer dokonalú symetriu tváre s veľmi dobre tvarovaný nos i bradu, ktoré sú absolútne najbližšie starogréckym štandardom krásy.

Kate Middleton zostalo 5. miesto

Zoznam najatraktívnejších členiek kráľovských rodín uzatvára Kate s dosiahnutým skóre 86,82%. Medzera medzi nosom a ústami a taktiež vzdialenosť medzi očami hodnotili odborníci veľmi kladne a hovoria, že týmito parametrami bola najbližšie k dokonalosti.

Zdroj

Foto: Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.