1. júla 2021 by mala princezná Diana 60 rokov. Pri tejto príležitosti princ William a Harry vzdali poctu svojej matky a odhalili jej pamätník. Sňali z nej zelenú plachtu pod ktorou sa skrývala nielen socha Diany, ale aj chlapca a dievčaťa, ktoré drží princezná za ramená, rovnako aj ďalšieho dieťaťa stojaceho za nimi. 

Socha sa nachádza v záhrade Sunken pri paláci Kensington a princovia zadali objednávku ešte v roku 2017 pri príležitosti 20. výročia úmrtia tejto nezabudnuteľnej princeznej. Obaja sa na adresu svojej matky vyjadrili takto: „Naša matka sa dotkla životov toľkých ľudí. Dúfame, že socha pomôže všetkým, ktorí navštívia palác, zamyslieť sa nad jej životom a odkazom“. Bola vytvorená sochármi menom Ian Rank-Broadley a Pip Morrison, ktorým pomáhal celý tím ľudí.

Cieľom tejto sochy je odrážať okrem práce a vplyvu Diany aj jej dobro, eleganciu a energiu. Postava je obklopená tromi deťmi, ktoré predstavujú univerzálnosť a generačný dopad jej práce. Štýl šiat je taký, aký nosila princezná v poslednom období svojho života, keď sa stala veľvyslankyňou pre humanitárne účely a snaží sa vyjadriť jej charakter i súcit.

Princovia William a Harry zdieľali na Instagrame správu, pod ktorú sa obaja podpísali a stálo v nej toto:

„Dnes, v deň, kedy mala osláviť 60. narodeniny, si pripomíname jej lásku, silu a charakter – vlastnosti, vďaka ktorým sa stala tak uznávanou po celom svete a zmenila množstvo životov k lepšiemu. Každý deň si želáme, aby bola stále s nami a dúfame, že táto socha bude navždy vnímaná ako symbol jej života a odkazu. Ďakujeme Ianovi Rank-Broadleymu, Pipovi Morrisonovi a ich tímu za vynikajúcu prácu, rovnako aj priateľom a darcom, ktorí prispeli a všetkým ľuďom, ktorí udržiavajú našu matku živú vo svojej pamäti.“

Zdroj

Foto: Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.