Niekedy dôjde k bizarnosti, ktorá má za následok napríklad aj vyriešenie starého zločinu. A rovnako je tomu aj v tomto prípade. Vo Francúzsku došlo k naozaj zvláštnemu odhaleniu zločinca. Vyšetrovanie vlámania, ktoré sa udialo v roku 2012, obnovili potom, čo francúzska polícia odhalila DNA muža pri vyšetrovaní nesúvisiaceho zločinu.

Foto od Facebook

A DNA sa zhodovalo. Nemecká polícia následne uviedla, že vyriešila 9-ročný prípad vlámania, keď DNA na napoly zjedenej údenine sa zhodovala s DNA muža zadržaného vo Francúzsku pre iný zločin. Polícia v meste Schwelm na západe krajiny napokon vydala vyhlásenie, že páchateľom je 30-ročný Albánec. Pri usvedčení páchateľa im pomohli medzinárodné databázy.

Francúzska polícia odobrala vzorku DNA tomuto Albáncovi z toho dôvodu, že bol zapojený do násilného trestného činu a následne DNA vložili aj do medzinárodných databáz. Avšak, premlčacia doba od spáchania trestného činu už ubehla, a tak tento muž pravdepodobne nebude vydaný do Nemecka.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.