Príroda nikdy neprestane prekvapovať a inak tomu nie je ani tentoraz. Páru dôchodcov sa podarilo natočiť naozaj pozoruhodné video. Počas štedrého dňa sa prechádzali po prírodnej rezervácii a odrazu zbadali na oblohe nevydaný jav.

Foto od youtube

60-ročný Guy Benson tento okúzľujúci moment na oblohe dokázal nakamerovať. Obrovský počet škorcov sa spojil do takej formácii, ktorý vám vyrazí dych. Vyzeralo to akoby sa v hmle zrodil obrovský vták. Krátke video ukazuje víriacich škorcov, ktorí počas pohybu tvorili rôzne tvary až sa nakoniec napokon zmenili na obrovskú bytosť. Guy Benson sa vyjadril, že podľa jeho názoru sa tieto vtáky spojili do takéhoto tvaru preto, aby vystrašili dravých vtákov. „Bol to naozaj nezvyčajný tvar a myslím, že to bolo preto, že tam boli jastraby, ktorí ich neustále ohrozovali.“

Prírodná rezervácia nesie názov Attenborough a nachádza sa v Nottinghame. „Bol to jeden z najväčších zážitkov, ktoré som kedy v prírode videl.“ Odkedy je na dôchodku, tak veľa zo svojho voľného času trávi s manželkou cestovaním po krajine s cieľom odpozorovať nezvyčajne chovanie sa vtákov. A tento cieľ sa im minimálne teraz podarilo splniť tak, ako to zrejme ani oni sami nečakali.

„Počuli sme ich, keď všetci naraz švihali krídlami a lietali priamo nad našimi hlavami. Bolo to úžasné,“ povedala manželka.

Pozrite si toto prírodné divadlo na krátkom videu:

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.