Správne zvolené príslušenstvo k bazénu vám ušetrí kopec starostí. Nielen, že si vďaka nemu uľahčíte čistenie a údržbu, ale bazén bude tiež omnoho lepšie fungovať a predĺži sa jeho životnosť. Vy si tak s celou rodinou užijete pohodové kúpanie so všetkým komfortom. Aké doplnky si teda vybrať?

bazen

 

Pre čistotu a hygienu

Na čom sa naozaj neoplatí šetriť, je kvalitná bazénová filtrácia, ktorá je nevyhnutná pre udržiavanie čistej vody v bazéne. Existujú dva základné typy filtrácií: kartušová (funguje na princípe filtračnej vložky) a piesková (funguje na báze kremičitého piesku). Filtrácie sa väčšinou dokupujú k bazénom zvlášť. O vhodnom type sa poraďte s predajcom.

 

Popri filtrácii je pre udržanie čistej vody v bazéne potrebné pravidelne doplňovať bazénovú chémiu. Zatiaľ čo majitelia bazénov nedajú dopustiť na chlórové tablety, iní dávajú prednosť prírodným čističom, ktoré sú šetrnejšie k pokožke. Aj čistiť sa dá bez chémie, napríklad použitím aktívneho ozónu, soľnej dezinfekcie alebo pomocou UV lampy.

 

S mechanickými nečistotami si hravo poradí ručný bazénový vysávač, ktorý v podstate funguje ako vreckový vysávač v domácnosti. Stačí ho napojiť na filtračný systém a o čistenie je postarané. O niečo drahší variant potom predstavujú vysávače automatické, ktoré sú samé schopné prechádzať po dne bazéna a odstraňovať usadeniny. Určite sa oplatí mať po ruke aj sieťku na vylovenie väčších nečistôt alebo omylom zatúlaných vecí.

 

Ďalším príslušenstvom, bez ktorého sa váš bazén nezaobíde, je krycia plachta. Odporúčame investovať do solárnej plachty, ktorá bazén nielen ochráni, ale tiež slúži k ohrevu vody – či už samostatne alebo ako doplnok k ďalšiemu zdroju ohrevu.

 

 

Kúpacia sezóna nielen v lete

Milujete kúpanie, ale do studenej vody by vás nikto nedostal? Vyskúšajte ohrievač vody. Medzi spôsobmi šetriacimi životné prostredie a aj vašu peňaženku patria solárne panely alebo tepelné výmenníky. Ďalším vyhľadávaným spôsobom je tepelné čerpadlo.

 

K udržaniu stálej teploty v bazéne pomôže tiež zastrešenie. V krytom bazéne sa môžete kúpať aj počas chladnejších dní alebo počas dažďa. Strecha tiež pomôže k väčšiemu zabezpečeniu bazéna, môžete ju kedykoľvek zamknúť.

 

Pre ešte väčší komfort pri kúpaní

Pred vstupom do bazéna by ste sa vždy mali osprchovať. Behanie v plavkách medzi domom a záhradou ale nie je vždy praktické, preto vám príde vhod . Sprchu stačí pripojiť k zdroju studenej vody. Má v sebe zabudovaný zásobník, v ktorom sa voda počas dňa automaticky ohrieva.

Radi by ste leňošenie pri bazéne spojili s nejakou fyzickou aktivitou? Nainštalujte si do bazénu protiprúd. Vďaka nemu si zaplávate aj v menšom bazéne a deti sa v ňom parádne vyšantia. Pre relaxačný účinok sa zase hodia masážne trysky so slabším prúdom.
Príjemnou „vychytávkou“ je tiež osvetlenie bazéna, ktoré vám umožní aj bezpečné nočné kúpanie. Farebné svetielka sa postarajú o nevšedný romantický zážitok pod hviezdami. Výhodou bazénového osvetlenia je relatívne nízka cena a výrazný efekt.

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.