Niečo ako dúha – turecká časť mesta je dokonale zafarbená. Mesto Kuşadası sa nachádza na západnom pobreží Egejského mora. Najnovšie sa preslávilo tým, že osviežilo a revitalizovalo niekoľko svojich domov a z mesta sa stala „dúha“. Presnejšie v oblasti Tepe bolo premaľovaných 400 domov, a to v odtieňoch ružovej, modrej, žltej, oranžovej, zelenej a fialovej. Výsledkom je veľmi krásny pohľad pre každé zvedavé oko. Sú to príjemné farby, ktoré sa tiahnu z toho najvyššieho miesta v mestečku.

Foto od youtube

Primátor mesta, Özer Kayalı povedal, že oblasť Tepe bola vybraná najmä pre jej kľúčovú polohu v meste. „Je to prvé miesto, ktoré turisti vidia pri príchode do prístavu Kuşadası. Vyplýva to z pozoruhodnej panorámy, a preto veríme, že tento projekt prinesie veľký prínos pre našu komunitu.“

Týchto 400 farebných domov v meste Kuşadası je len jedným projektom z neuveriteľných 2 300 podobných, ktoré chce rovnaká spoločnosť dokončiť do apríla. Nielenže tieto pestré farebné domy prinášajú do okolia jedinečnú atmosféru, môžu výrazne pomôcť k nárastu cestovného ruchu v danej oblasti.

Foto od youtube

Kuşadası rozhodne nie je prvým mestom na svete, ktorý si zvolil takúto cestu pre prilákanie turistov. Rovnakou cestou sa vydali napr. aj obyvatelia Kampung Pelangi – Indonézia, ktorým sa tento krok vyplatil. Všetci z oblasti Tepe predpokladajú, že bol to dobrý krok, pretože už len záber z tohto dúhového miesta je pre turistov a ich sociálne siete priam dokonalý. Navyše, neďaleko Kuşadası sa nachádza aj letovisko.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.