Vedec Audun Rikadsen vyrástol v Nórsku a od mala ho fascinovali veľryby a kosatky. Keď sa stal profesorom biológie a naučil sa všetko potrebné o živote v mori, rozhodol sa tiež začať fotiť.

Fotografovanie prírody je pre neho zábava, vytvára si tak zážitky a môže vďaka tomu rozprávať príbehy. Vzdelanie v oblasti morskej biológie mu pri fotografovaní veľmi pomáha, keď sa objaví nejaký morský tvor, vie čo to je a čo môže čakať. Pozrite sa na jeho unikátne zábery života najväčších cicavcov.

velryby1

 

velryby2

 

velryby3

 

velryby4

 

velryby5

 

velryby6

 

velryby7

 

velryby8 velryby9 velryby10 velryby11 velryby12 velryby13 velryby14 velryby15 velryby16 velryby17 velryby18 velryby19 velryby20

 

zdroj: Audun Rikardsen Photography | Facebook (h/t: nhm)

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.