Tieto koronové časy určite u mnohých ľudí prebudili akéhosi „spiaceho kuchára“ a u iných ešte zintenzívnili túto činnosť. Ľudia začali variť doma oveľa viac a aj preto si niektorí skúsili nové recepty. Niektoré zas veľmi nezvyčajné a medzi takých patrí aj Bill Sutherland.

Profesor biológie na univerzite Cambridge uvaril niekoľko pomerne zložitých jedál, ktorých recepty boli dokonca vyrezané na starodávnej mezopotámskej doske. Zdá sa, že tieto 3770-ročné jedlá v podobe jahňacieho mäsa či špeciálneho vývaru sú jednými z najstarších známych receptov vôbec. Bill napokon napísal na svojom Twitteri, že je to najlepšie mezopotámske jedlo, aké kedy jedol. Najviac mu podľa jeho slov zachutil jahňací guľáš.

Uvarené jedlo sa skladalo z celkom 4 jedál a jedného bochníka chleba. Chlapík však priznal, že nikdy by si nebol pomyslel, akú pozornosť si získa toto jeho varenie a koľko ľudí naň bude reagovať.

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.