Puerto Rico fotografia
Foto od James Willamor

Projekt Loon, ktorý dodáva internet skrz vzdušné balóny, dostal experimentálne schválenie minulý mesiac, aby pomohol obyvateľom Puerto Rica po obrovskom hurikáne Mária. Tím, ktorý na ňom pracoval, pomaličky tweetoval, o tom, v akej miere sú schopný im pomôcť. Len včera vyhlásili, že so spoluprácou T-Mobile a AT&T sa im podarilo poskytnúť pripojenie pre vyše 100 000 obyvateľov.

Nie je to obrovský úspech, lebo infraštruktúra Puerto Rica utrpela oveľa väčšie škody, tvrdí šéf Projektu Loon, Alastair Westgarth. Balóny vypustili v Nevade a použili rôzne algoritmy aby ich odnavigovali nad Puerto Rico, kde pomocou pozemných pripojení vysielali internet ďalej pre ľudí v oblastiach, kde nefungovali.

Na svojom blogu Westgarth chválil ako rýchlo Project Loon postupoval, a že ešte nikdy sa im nepodarilo tak rýchlo nahodiť internet. Písal aj o vzdušných prúdoch, ktoré vždy ovplyvňujú polohu balónov, a tak aj stabilitu pripojenia. Taktiež ďakujú všetkým, ktorý im pomohli, od mobilných operátorov až po vládu Puerto Rica.

,,V núdzovom stave je veľmi dôležité komunikovať so svojimi najbližšími a vedieť si zistiť kľúčové informácie z internetu.“, povedal Alastair.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.