Viac ako tucet ekologických aktivistov protestujúcich proti plánovanému železničnému projektu obsadili nimi vlastnoručne vykopaný tunel pred londýnskou stanicou Euston. V tuneli, ktorý je dlhý asi 30 metrov a nachádza sa pod parkom v centre Londýna, je rozmiestnených približne 17 ľudí.

Členovia aliancie z H2 Rebellion tvrdia, že dané miesto obsadili kvôli tomu, aby sa záhrady nepredali vývojárom, ktorí tam chcú zrealizovať projekt vysokorýchlostných železníc. Títo demonštranti majú pri sebe údajne toľko potravy, že im to vystačí na niekoľko týždňov a plánujú tam zostať tak dlho, ako to bude potrebné. Niektorí prebývali v stanoch iní priamo v tuneli. Avšak, tých, ktorí sa zdržiavali na zemou už zatkla polícia.

Sieť tunelov vykopávala skupina demonštrantov v priebehu niekoľkých mesiacov. Vyjadrili sa, že s prácami im pomáhali aj miestni obyvatelia. Zrealizovaným projektom vysokorýchlostných železníc chcú skrátiť dobu prepravy medzi Londýnom a severnou časťou Spojeného kráľovstva. Tento projekt však čelí silnému odporu ľudí, ktorí hovoria, že je zlý z ekonomického aj ekologického hľadiska.

Členovia H2 tvrdia, že ak projekt naozaj dotiahnu do konca, zničia až 108 starovekých lesov. Jedným z protestujúcich je aj 18-ročný mladík, ktorý sa vyjadril, že sa toho celého zúčastňuje preto, že nezodpovedne ohrozujú životy po ekologickej aj ekonomickej stránke a že vláda aj vývojári sa správajú mimoriadne nezodpovedne, a tak im nedávajú inú možnosť ako takto protestovať.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.