Moderný svet sa neustále mení a tieto zmeny ovplyvňujú nielen prírodu, ale sú kruté aj pre mnohé živočíšne druhy. Priemyselné poľnohospodárstvo, parazity, zmena podnebia a mnoho ďalších faktorov spôsobuje, že rôzne druhy miznú alebo sú na pokraji vyhynutia. Tu však všetka sranda končí. Včely sú totiž jedne z najdôležitejších tvorov na planéte. Sú však vo vážnom ohrození a je potrebné podniknúť rázne kroky. 

Niektorí už konajú. Predstavujeme vám včelu, ktorá sa volá B a je považovaná za prvú včelu influencerku. Snaží sa získavať peniaze na záchranu včiel, z ktorých mnohé druhy každoročne vymiznú. Táto hviezda sociálnych sietí má už viac ako 120 000 sledovateľov a jej popularita neustále rastie. Francúzska vláda sa takto snaží zachrániť včely. Ich charitatívny včelí fond financuje akcie, ktoré pomáhajú zachraňovať klesajúcu populáciu včiel. „Vo Francúzsku každý rok zmizne viac ako 30% včelstiev,“ uvádza sa na stránke Bee Fund. A to nehovoriac o ďalších krajinách.

Cieľom B je zachrániť svet generovaním výnosov z reklamy prostredníctvom sociálnych sieti a potom všetky získané peniaze venovať charite Bee Fund. Znamená to tiež to, že čím viac sledovateľov toto malé zvieratko má, tým ľahšie dosiahnú svoj cieľ. Instagram B je úžasný, pozrite si niektoré z tamojších záberov, prípadne ho môžete sledovať na tomto odkaze.

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

 

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.