Coventry sa stane globálnym priekopníkom potom, ako toto mesto predstavilo plány na otvorenie prvého letiska pre lietajúce elektrické vozidla na svete. Región West Midlands si vybrala juhokórejská automobilka Hyundai, pričom spolupracujú s britskou spoločnosťou Urban Air Port. Toto letisko bude slúžiť na štartovacie a pristávacie pole pre automobily, ale bude mať aj iný účel. 

Môže sa síce zdať, že výroba a reálne využívanie lietajúcich áut je ešte veľmi ďaleko, no výstavba letiska Air-One, ktorá má byť dokončená v novembri tohto roka, zdá sa ukazuje niečo iné a odrazu je budúcnosť bližšie. Projekt nedávno odsúhlasila aj vláda Spojeného kráľovstva a spoločnostiam sa podarilo získať na tento projekt grant vo výške 1,3 milióna eur. Samotný projekt podporilo aj mestské zastupiteľstvo v Coventry.

Letisko má mať priemer 14 metrov a postavené bude vedľa štadióna Ricoh Arena. Montáž i demontáž tohto letiska by mala trvať len niekoľko dní, a preto by sa dalo ľahko presúvať do iných miest. Má obsahovať vyvýšenú pristávaciu plochu, ktorá klesá do hangáru na nabíjanie a parkovanie vozidiel, no bude sa tam nachádzať aj čakáreň pre cestujúcich, nabíjacie stanice pre nelietajúce elektrické vozidlá a vyhliadková plošina pre všetkých, ktorí chcú nahliadnuť do budúcnosti cestovania. 

Očakáva sa, že elektrické lietajúce vozidlá zvané eVOLT sa stanú v budúcom desaťročí významným hráčom v dopravnom priemysle. Práve spoločnosť Hyundai je jednou z popredných v tomto smere a už minulý rok v spolupráci s Uberom predstavila prvý lietajúci taxík. Nuž a v nasledujúcich piatich rokoch dokonca plánujú postaviť ďalších 200 takýchto letísk aké bude čoskoro v Spojenom kráľovstve.

Zdroj

Foto: youtube

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.