Prvú selfie fotografiu z vesmíru a záber Neila Armstronga z povrchu Mesiaca môže vlastniť ktokoľvek, kto sa zúčastní aukcie. Aukčný dom Christie’s Aukcion hause totiž spustil aukciu, ktorej súčasťou je približne 2 400 historických a originálnych fotografií predstavujúcich umelecké dedičstvo zlatého veku prieskumu vesmíru, keď NASA a jej astronauti zachytili prvé pristátie na Mesiaci a mnoho iného.

Vľavo je Buzz Aldrin vo vesmíre a vpravo stopa Neila Armstronga na Mesiaci

Zbierka, ktorá predstavuje najkomplexnejšiu súkromnú zbierku fotografií NASA, aká bola kedy predstavená na aukcii, obsahuje dokonca vôbec prvú selfie fotografiu z vesmíru. zobrazuje Buzza Aldrina vznášajúceho sa nad zemou. Medzi ďalší vzácny záber patrí jediný obraz Neila Armstronga stojaceho na Mesiaci. „Popri ikonických snímkach sú na aukcii aj fotografie, ktoré NASA v čase konania misií nezverejnila,“ uvádza sa vo vyhlásení aukčnej siene. Ktokoľvek tak bude môcť na aukcii získať výraznú pamiatku na vzácny okamih v histórii ľudstva.

Jediná fotografia Neila Armstronga na Mesiaci

Predpokladá sa, že ceny sa budú pohybovať niekde v rozmedzí 1 000 až 50 000 eur. „Astronauti sú často vykresľovaní ako veľkí vedci a hrdinovia, ale len málokedy sú považovaní za jedných z najvýznamnejších fotografov,“ uviedol vo vyhlásení Martin-Malburet. Každopádne sú fotografie z pristátia na Mesiaci či vo vesmíre mimoriadne vzácne a je potrebné ich oceniť.

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.