A opäť je na svete čosi špeciálne. Architektom sa v Šanghaji podarilo postaviť unikátny hotel. Nikde inde takúto stavbu nenájdete. Dobrodruhovia a cestovatelia, ktorí si radi doprajú luxus, budú mať od októbra k dispozícii ďalšiu dokonalú destináciu pre výborné strávenie dovolenky.

Hotel Deep Pit je prvým „podzemným“ hotelom na svete a otvoria ho už budúci mesiac. Je to ojedinelý rezort Intercontinental, ktorý postavili v opustenom lome juhozápadne od Šanghaja v Číne. Hotel má 18 poschodí, z ktorých dva sú „ponorené“ do akvária. Každá izba v ostatných 16 poschodiach je vybavená vlastným balkónom, z ktorého je výhľad na okolitú krajinu.

Photo by youtube
Photo by youtube

Pri stavaní tohto objektu taktiež brali ohľad na udržateľnosť. Hotelová štruktúra sa sústreďuje hlavne do stien lomu, aby sa minimalizoval dopad na životné prostredie. Okrem toho hotel bude využívať geotermálnu a slnečnú energiu.

Photo by youtube

Ďalšou zaujímavou informáciou je, že hotel myslel aj na adrenalínových nadšencov. Tí si tam totiž budú môcť skúsiť bungee jumping alebo horolezectvo. Túto stavbu stavali 10 rokov a pracovalo na nej viac ako 5 000 pracovníkov.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.