Z Ruska prišli zlé správy. Bolo tam totiž zaznamenaných hneď 7 prípadov prenosu vtáčej chrípky H5N8 zo zvierat na ľudí, konkrétne išlo o pracovníkov na hydinovej farme. Ruské úrady o tom nedávno informovali Svetovú zdravotnícku organizáciu. K prenosu došlo ešte v decembri minulého roka.

Foto od Pixabay

V správe sa ďalej uvádza, že pracovníkov našťastie netrápili žiadne vážne ťažkosti a všetci sa úplne zotavili. Anna Popova, riaditeľka federálneho úradu pre kontrolu práv a zdravia: „Prvé prípady ľudskej infekcie vtáčou chrípkou H5N8 boli laboratórne potvrdené. Situácia sa však ďalej nezhoršila a nikto ďalší sa nenakazil“. A údajne ani neexistujú dôkazy o prenose vírusu z človeka na človeka. Anna však dodala: „Iba čas ukáže či a ako skoro budúce mutácie chrípky umožnia prekonať aj túto bariéru“.

Ďalej dodala, že toto novoobjavené ohnisko dáva všetkým, teda celému svetu čas na to, aby sa pripravil na možné mutácie a taktiež čas na vyvinutie prípadnej vakcíny či testovacích systémov. Z Ruska už prišla správa, že už začnú s výrobou vakcíny aj s testami na ľuďoch. Už v minulom roku boli hlásené prípady vtáčej chrípky v Spojenom kráľovstve, v dôsledku čoho museli utratiť hospodárske zvieratá.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.