Elon Musk v týchto dňoch oznámil, že prvý z jeho rýchlotunelov pod mestom Los Angeles otvoria pre verejnosť už o pár mesiacov. Takmer 3,5 kilometrový tunel bude zrejme otvorený 10. decembra.

Photo by youtube

Postavili ho v Hawthorne a pôvodne bol navrhnutý tak, aby tadiaľ premávali autá na špeciálnych zariadeniach. No zdá sa, že sa tam budú prepravovať aj bicykle a ľudia. V súčasnej dobe budú súkromné automobily schopné prejsť do špeciálnych výťahov, ktoré dopravia vozidlo do tunela.

Photo by youtube

„Účelom je preukázať, že výťah môže byť postavený v už existujúcich budovách, či už ide o domy, kancelárske budovy alebo parkovacie priestory,“ napísala internetová stránka spoločnosti. „Tešíme sa, že v suteréne takmer každej administratívnej budovy je možné takýto výťah namontovať.“

Musk dostal „zelenú“ od štátnych zákonodarcov, aby začali s výstavbou tohto tunela aj na inom mieste. Takýmto spôsobom sa podarí úspešne bojovať proti dopravným zápcham. Takže v prípade vybudovania ďalšieho tunela, by cesta z Washingtonu DC do New Yorku trvala naozaj krátko.

Na tomto videu si môžete pozrieť, ako to bude vyzerať:

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.