Jedného dňa priniesol psík domov absolútne nečakane mláďa medveďa. Vážilo iba 540 gramov a zistilo sa, že je značne dehydratované. Okamžite ho previezli do záchranného centra vo Virginii, ktoré sa venuje voľne žijúcim živočíchom. Tamojší tím sa o mláďa okamžite postaral a začal proces kŕmenia. „Je to vynikajúci príklad toho, že všetci spolupracujeme na tom, aby sme zabezpečili divokým zvieratám všetko, čo najviac potrebujú,“ povedala Amanda Nicholsonová, riaditeľka terénneho strediska Wildlife Center.

Riaditeľka sa zároveň vyjadrila, že ide o medvedicu čiernu a po starostlivosti sa jej darí dobre. Veterinári zistili, že medvedici nič vážne nebolo a bude v poriadku. „Je pre nás bežné, že k nám nosia voľne žijúce zvieratá, ktoré boli zachránené domácimi miláčikmi. Je však neobvyklé, že nie sú zranené. Bohužiaľ vidíme značný počet zranených voľne žijúcich živočíchov. Toto však je trochu iný prípad,“ povedala riaditeľka. Táto organizácia je skutočne viac ako potrebná pre živočíchov, pretože denne tam ošetria v priemere až neuveriteľných 3 000 zvierat! Sú plne vybavení špecialistami, najmä veterinármi, ktorí nevinným zvieratkám pomáhajú. A starajú sa o nich dovtedy, kým nie sú schopné vrátiť sa do voľnej prírody.

Až raz toto mláďa vyrastie, bude vážiť približne 300 kilogramov a obracať aj 150 kg ťažké balvany jedinou labou. Čierne medvede sú skvelými plavcami, lezcami a taktiež dobrými lovcami rýb, rovnako ako iné druhy medveďov. Sú to silné zvieratá a aj preto je zaujímavé vidieť ich takto malé a tým aj zraniteľné.

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.