Keď sa jedného dňa stratil v uliciach Texasu ročný psík Chico, neprepadol panike ani sa nenechal zmiasť, ale presne vedel čo má robiť. Urobil však niečo, čo by jeho majiteľ a ani samotní policajti nikdy nečakali.

Psík sa okamžite pobral na najbližšiu policajnú stanicu v texaskom meste Odesa. Policajt neveril vlastným očiam, keď nemecký ovčiak vošiel o tretej ráno na stanicu a vyskočil na prijímateľský pult. Chico síce mal obojok, ale informačný štítok chýbal, takže nebolo možné identifikovať jeho majiteľa. Policajná stanica preto následne privolala kontrolu zvierat a psík sa zatiaľ hral s tamojšími pracovníkmi.

Chicovi sa však zdal tento čas dlhý a napokon sa rozhodol nečakať na odborníkov a zamieril domov k spiacemu majiteľovi, ktorý netušil, že jeho pes mu utiekol. Policajní dôstojníci ho nechali robiť to, čo uznal za vhodné a boli z neho mimoriadne nadšení. Dokonca padli vtipy, že by pokojne mohol robiť pre políciu. Majiteľ Chica následne ráno kontaktoval políciu s tým, že jeho pes je doma, je zdravý a v bezpečí. Dom psíka sa nachádza približne kilometer od policajnej stanice, čo Chicovi nerobilo žiadny problém nájsť cestu a vrátiť sa. Pomoc policajtov tak napokon nepotreboval, zrejme sa chcel len pozdraviť.

 

 

Zdroj

Foto: Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.