Všetci sme už boli v situácii, kedy sme si priali vedieť čítať mysle druhých. Čo ak vám povieme, že je to možné na základe reči tela?

Odhliadnuc od sily hovoreného, slová niekedy naberú vďaka reči tela úplne iný význam. Posturiku totižto do veľkej miery ovplyvňuje naše podvedomie, preto mnoho vecí robíme automaticky – bez toho, aby sme si to uvedomovali.

Pozrite si týchto 8 trikov, vďaka ktorým sa budete cítiť magicky.

1. Sledujte oči

Ak sa niekto pozerá doprava hore, znamená to, že pravdepodobne klame, pretože pohľad doprava spúšťa predstavivosť. Ak sa počas rozhovoru pozerá doľava dole, hovoriaci sa snaží spomenúť si na informácie alebo ujasniť myšlienky.

2. Ak príliš pritakávajú

Niekedy keď hovoriaci rozpráva o veci, ktorej ten druhý nerozumie, môže sa stať, že začne prehnane pritakávať. Začne to robiť aj v prípade, že si nie je istý, či bude schopný sa riadiť inštrukciami. Preto by ste si na to mali dávať pozor a v prípade, že sa to stane, spomaľte a skúste veci povedať iným spôsobom.

3. Falošný úsmev

Mnoho z nás sa sťažuje, že má v mladom veku vrásky. Tie však prezrádzajú, či je úsmev úprimný alebo nie. Falošný úsmev nie je nákazlivý – vaše oči sa nebudú smiať zároveň s ústami.

4. Zatínajú zuby

Zaťaté zuby sú znakom stresu. Ak vidíte, že to vaši komunikační partneri robia, znamená to, že myslia na niečo stresujúce.

5. Ako zistiť, či sa pretvarujú

Emócie sa na tvári odzrkadľujú rovnomerne. Ak je jedna strana tváre aktívnejšia ako tá druhá, pravdepodobne ide o pretvárku.

6. Všímajte si, ako dvíhajú ruky

Ak niekto zdvihne ruku v celej svojej dĺžke a vyzerá pokojne, vysiela sebavedomé a dominantné signály. Na druhej strane, ak niekto dvíha ruku pod úroveň hlavy, pravdepodobne je nesvoj a hanbí sa.

7. Sledujte dlane

Je mnoho druhov gestikulácie, ktoré môžu znamenať jedno alebo druhé. Medzi nimi sa nachádzajú aj tieto dva. Ak vaše dlane smerujú nahor, znamená to, že niečo navrhujete a ste otvorení novým nápadom. Ak vaše dlane smerujú nadol, pôsobíte rozkazovačne.

8. Vzdialenosť

Sledujte, ako ďaleko od vás komunikant stojí – môže to byť znakom náklonnosti. Ak sa k niekomu priblížite a on začne cúvať, pravdepodobne nezdieľa rovnaké pocity. Niekedy môžete podľa vzdialenosti komunikantov odhadnúť ich vzťah.

Zdroj

Foto: Brightside

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.