Mariya a Aleksandr Dmitriev zdieľajú svoj domov s jedným z najväčších futbalových mien – Messim. Nie je to však futbalista, ale jeho menovec a budete sa zrejme diviť, pretože ide o pumu. Ruský pár spozoroval toto zviera v zoologickej záhrade Saransk v Penze, keď zviera malo len osem mesiacov a rozhodli sa, že ho musia mať.

Messi bol jedným z troch mláďat narodených v tej istej zoologickej záhrade. Ďalšie dve taktiež pomenovali po slávnych futbalistoch, dostali mená Suarez a Neymar. Messi však od svojich troch mesiacoch trpel zdravotnými problémami. Aleksandr sa preto rozhodol zavolať do zoologickej záhrady a spýtal sa, či ho môže kúpiť. Podľa jeho manželky chlapík vždy sníval o tom, že raz bude vlastniť „veľkú mačku“.

„Tri dni sme veľmi intenzívne premýšľali o tom, či je vôbec morálne držať doma pumu a či to je v súlade so zdravým rozumom,“ povedala 28-ročná Mariya Mirror. „Napokon sme do zoo zašli a začali rokovať o kúpe Messiho. Boli sme veľmi prekvapení, keď súhlasili.“ Starostlivosť o takéto zviera bolo veľkou výzvou. Okrem toho, že je to divoké zviera, potreboval extra lekársku starostlivosť, pretože bol dosť slabý a vyžadoval si veľa pozornosti. Messiho sa podarilo úspešne vyliečiť a ten rastie ďalej, keďže jeho momentálna veľkosť je „len“ 2/3 z priemernej veľkosti pumy.

Puma si vyžaduje tráviť čo najviac času vonku, preto s ním jeho majitelia chodia von dvakrát denne. A podľa ich slov sa správa ako pes. No na rozdiel od psa, toto zviera je oveľa ťažšie vycvičiť. Pár sa pokúšal nájsť nejakého cvičiteľa divokých šeliem, no neuspeli. Na prekvapenie ho prijali do školy pre výcvik psov, kde sa už naučil 10 povelov. 

Keďže vlastniť takéto divoké zviera v domácnosti je naozaj nezvyčajné, pár zdieľa život s Messim aj na sociálnych sieťach, kde majú obrovský počet fanúšikov a ľudia ich milujú.

Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.