dog gift fotografia
Foto od Le Howl Studio

Počas Studenej vojny si sovietsky líder Nikita Khrushchev a americký prezident John F. Kennedy často posielali listy. Aj napriek tomu, aké boli medzi ich krajinami spory, si títo dvaja veľkí muži posielali dopisy a taktiež dary. Jeden z darov mal meno Pushinka, ktorej matka bola jedným z prvých psov, ktorí sa dostali do vesmíru a vrátili sa aj nažive späť na zem.

„Moja mama mi vravievala zábavný príbeh,” hovorí Caroline Kennedy. Caroline dnes pracuje na americkej ambasáde v Japonsku, avšak zhruba pred päťdesiatimi rokmi bola bábätkom, ktoré vyrastalo v Bielom dome.

„Sedela vedľa Khrushcheva na večere v rakúskej Viedni. Keď už došli témy, o ktorých by sa mohli zhovárať , spomenula mama psa Strelku, ktorú Rusi vyslali do vesmíru. Behom konverzácie sa opýtala aj na to, či má strelka aj nejaké šteniatka. Niekoľko mesiacov na to dorazilo domov malé šteniatko a môj otec nemal potuchy odkiaľ je, ani že za to mohla moja mama.”

Šteniatko bolo potomkom Strelky a jej meno bolo Pushinka. Na oficiálnom registračnom certifikáte bola kastrovaná.

„Pushinka bola veľmi roztomilá a huňatá,” hovorí Caroline Kennedy. Zaujímavým faktom je, že aj jej meno v preklade z ruštiny znamená huňatá. Kennediho dopis na poďakovanie za darček Khrushchevovi je len jeden z mnohých listov, ktoré si prezidenti medzi sebou vymenili.

ZDROJ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.