Streamovacia platforma Spotify uviedla na trh novú funkciu, ktorá sľubuje vytvorenie perfektného zoznamu skladieb pre vášho domáceho miláčika. Pýtate sa prečo? Nuž, mnoho majiteľov domácich zvierat im údajne veľmi často púšťa pesničky, no nielen to.

spotify fotografia
Foto od Jon Åslund

Spotify for Pets dokáže vygenerovať playlist na základe typu zvieraťa, ktoré vlastníte. Zohľadňuje tiež vlastnosti vášho domáceho maznáčika ako to, či je plachý, priateľský, apatický, zvedavý, uvoľnený alebo energický – aby sa zaistilo, že hudba bude skutočne vhodná pre dané zvieratko s osobnostnými vlastnosťami. Do zoznamu skladieb môžete pridať meno a fotografiu vášho domáceho miláčika a Spotify pre neho zostaví škálu vhodných skladieb.

Spoločnosť oznámila túto novú funkciu v stredu 15. januára s tým, že 71% majiteľov domácich miláčikov, ktorí sa zúčastnili prieskumu sa vyjadrilo, že doma púšťajú hudbu svojim maznáčikom. Podľa online prieskumu realizovanom na 5 000 milovníkoch zvierat v krajinách ako USA, Spojené kráľovstvo, Austrália, Taliansko a Španielsko sa osem z 10 ľudí domnieva, že ich zvieratá majú naozaj radi hudbu. A nielen to, výskum zistil, že 69% majiteľov svojim domácim miláčikom spieva, zatiaľ čo 57% s nimi dokonca aj tancuje. Takmer jeden z piatich majiteľov pomenoval domáce zviera podľa hudobného umelca alebo skupiny, medzi obľúbené mená patrí Bob Marley, Elvis, Freddie Mercury, David Bowie či Ozzy Osbourne.

pets fotografia
Foto od StockSnap

Všetko, čo musíte urobiť, je navštíviť webové stránky Spotify Pet Playlists, kde si budete môcť vybrať z 5 domácich zvierat: psa, mačky, vtáka, škrečka či leguána. Po výbere stačí pred pridaním fotografie a hlasu povedať niečo o svojom zvierati, aby ste pomohli s výberom vhodných skladieb. Spotify všetko ostatné vyrieši za vás.

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.