Pytliak sa chystal zavraždiť nosorožca pre jeho roh, no plán mu nevyšiel, pretože ho usmrtil slon a následne zožrali levy

547

Príroda je nemilosrdná a platia tam veľmi tvrdé zákony. V tomto prípade by sa dalo povedať, že ešte väčšmi úradovala karma. Dostihla totiž nemilosrdného pytliaka nosorožca, ktorý minulý týždeň vstúpil do národného parku Kruger v Južnej Afrike a skončilo to pre neho tragicky.

kruger park fotografia
Foto od _Alicja_

A čo sa presne stalo? Pytliak spolu s ďalšími tromi mužmi vstúpili do spomínaného parku minulý pondelok. Slon, akoby tušil o čo ide, okamžite napadol všetkých z nich, no iba jedného usmrtil a ostatným sa podarilo zachrániť. Muži potom odniesli telo mŕtveho pytliaka na kraj cesty a údajne dúfali, že ho tam niekto nájde. Skôr ho však našli levy, ktoré ho zožrali. Muži z miesta ušli, zavolali rodine mŕtveho muža a dokonca zalarmovali aj políciu. Pracovníci parku následne vyhlásili pátranie po tele, no našla sa už iba jeho lebka.

„Vstup do Krugerovho národného parku je na vlastnú päsť ilegálny. Ísť tam peši a absolútne nechránený nie je rozumné riešenie, pretože zvery sú nevyspytateľné a číha na vás reálne nebezpečenstvo. Tento incident je toho jasným dôkazom,“ povedal Glenn Phillips, výkonný riaditeľ Národného parku Kruger. „Bolo taktiež veľmi smutné vidieť dcéry zosnulého, ako smútia nad stratou svojho otca a ešte horšie je, že nemôžu pochovať ani jeho telo, zostala z neho iba lebka.“ Zostávajúcich troch podozrivých sa podarilo za krátky čas zatknúť a momentálne čelia obvineniam z nelegálnej držby strelných zbraní a streliva a taktiež pytliactva.

Existuje reálne podozrenie, že do parku vstupovali za cieľom zavraždiť nosorožca pre jeho vzácny roh. Podľa New York Times sa rohy nosorožca v Ázii pohybujú v hodnote okolo 9 000 dolárov za pol kilogramu. „Je to jedna z najdrahších trofejí čo sa týka voľne žijúcich zvierat na ilegálnom trhu, a to je dôvod, prečo títo pytliaci idú po nich,“ povedal Michael Slattery, z Texaskej univerzity. „Súčasné ceny za roh nosorožca sa takmer všade pohybujú od 15 000 do 50 000 amerických dolárov za kilogram, čím sú v skutočnosti drahšie ako také zlato či kokaín. Práve ich hodnota je to, čo pytliakov láka.“

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre