Tehotenstvo, aj keď trvá len 9 mesiacov, je zážitok na celý život. Najdlhšie zaznamenané tehotenstvo trvalo až 375 dní, čo je o 100 dní viac než je bežné. A aj keď sa o mnohých veciach, ako je ranná nevoľnosť, častejšie návštevy toalety a citlivý čuch, hovorí, je toho veľa, o čom mnoho žien nevie. Preto vám prinášame rady od žien, ktoré si tým prešli a želali by si, aby to aj im niekto povedal.

1. “Kopanie bábätka nie je ako motýliky v bruchu. Je to akoby vám niekto liezol po koži, ale z opačnej strany.”

Zdroj: Brightside

2. “Priala by som si, aby mi niekto povedal, že sa len tak ľahko nedostanem naspäť do pôvodnej formy. Prešla som si týždňami hojenia, prsia boli stále v baby moode a objavili sa dovtedy nepoznané problémy. Aj veľká potreba je masaker.”

3. “Najväčším paradoxom bolo, keď mi ľudia hovorili, že sa mám vyspať, kým bábätko nie je na svete. Lenže veľkú časť tehotenstva ma trápila nespavosť a aj keď som zaspala, každú chvíľu som sa budila na záchod.”

4. “Pripravte sa, že všetci budú mať názor na to, ako prežívate tehotenstvo a ako vychovávate dieťa.”

Zdroj: Brightside

5. “Všetky tie veci, čo vám zostanú, nie sú sranda. Pred tehotenstvom mi nič nebolo, no po ňom som zostala alergická na isté veci. Dokonca sa mi zväčšili nohy.”

6. “Veľmi málo sa hovorí o potratoch. Nikto vám nepovie, ako veľmi to bolí ani to, ako dlho trvá, kým sa vaše hormóny vrátia do normálu. O psychike ani nehovorím.”

7. “Kiežby som vedela, aké dôležité je cvičiť panvové dno. Je lepšie sa istým veciam vyvarovať než ich potom, keď máte problémy, riešiť.”

Zdroj: Brightside

8. “Po prvom dieťa mi neuveriteľne padali vlasy. V rukách mi zostávali guče vlasov. Myslela som si, že sa so mnou deje niečo zlé, no zistila som, že je to celkom normálne. Onedlho začnú opäť dorastať.”

9. “Keď vám praskne plodová voda, nemusí to vyzerať ako vo filmoch, kde je to vybavené za pár sekúnd. Niekedy sa stáva, že tečie po častiach v určitých intervaloch. Je potrebné byť počas celého procesu uvoľnená, inak to môže byť bolestivé.”

10. “Tehotenské oblečenie je to najpohodlnejšie, čo som na sebe kedy mala. Najprv som si ho nechcela kupovať, no keď som ho vyskúšala, bola to láska na prvé oblečenie.”

Zdroj: Brightside

Zdroj

Foto: Brightside

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.