Na hudobnom festivale v americkom meste Houston došlo k obrovskej panike, ktorá si vyžiadala 8 ľudských životov. Advokátska kancelária Thomas J. Henry Law podala žalobu na raperov Travisa Scotta a Drakea za spôsobenie chaosu. Žalobcom je 23-ročný Kristian Paredes, ktorý utrpel vážne zranenia. Spolu s ním bolo zranených celkovo 25 návštevníkov podujatia Astroworld Festival.

Vyšetrovanie príčiny tejto masovej paniky naďalej prebieha. Podľa Samuela Peu, šéfa hasičov v Houstone, vznikla pred pódiom tlačenica, ktorá spôsobila pád niekoľkých ľudí. V žalobe sa píše, že Scott spôsobil zmätok aj na svojich predchádzajúcich vystúpeniach. Drake mal za úlohu po príchode na pódium divákov ešte viac burcovať. V čase tragédii bolo na festivale približne 50 000 ľudí. 

Zdroj: Youtube

Travis Scott sa vyjadril po tragédii, že je z toho šokovaný. „Moje modlitby smerujú k rodinám a všetkým, ktorých ovplyvnilo to, čo sa stalo na festivale Astroworld,“ uviedol na Twitteri. „Som odhodlaný spolupracovať s komunitou v Houstone na liečení a podpore rodín v núdzi,“ dodal raper Scott. 

Festival, ktorý má za sebou tretí ročník, sa začal v piatok a očakávalo sa, že pôjde o dvojdňové podujatie. Predstavitelia však oznámili, že sobotňajší program bol kvôli tragédii zrušený.

ZDROJ1, ZDROJ2

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.