Existuje vysoká pravdepodobnosť, že svet bude musieť čoskoro aktualizovať svoje mapy. Občania Bougainville, čiže autonómneho regiónu v krajine Papua Nová Guinea totiž hlasovali za vlastnú nezávislosť ešte 11. decembra. Znamená to jedno a síce, že sa tento región môže stať najnovšou krajinou a bude sa tak meniť zoznam štátov i mapy. Správu priniesla známa mediálna spoločnosť CNN.

Foto od wikimedia

Až 98 percent ľudí v regióne hlasovalo v historickom referende za to, aby sa tak stalo. Predtým, ako sa Bougainville oficiálne stane krajinou, sa však ešte musí stať veľa vecí. Podľa organizácie Public Radio International (PRI) ide o malú provinciu, ktorá si po skončení dlhej vojny v roku 2001 zachoval osobitné postavenie ako autonómny región. Bougainville sa skladá z malej skupiny ostrovov, z ktorých dva najväčšie sú Bougainville Island a Buka Island. Vláda krajiny by však musela ratifikovať výsledok hlasovania, aby sa región mohol stať vlastnou krajinou. Avšak je to celkom pravdepodobné, hoci tamojší obyvatelia môžu mať určité problémy, pretože ak sa región stane krajinou, budú mať problém s udržaním svojej ekonomiky.

Bougainville je neuveriteľne krásne miesto na návštevu, hoci cesta tam môže byť dosť náročná. Bohužiaľ neexistujú žiadne priame lety na toto miesto. Namiesto toho si tam môžu cestujúci odskočiť z neďalekých Šalamúnových ostrovov. Papua Nová Guinea má však aj vízový program pre cestujúcich z určitých krajín, a to vrátane USA, Kanady, Japonska a Nového Zélandu. To znamená, že obyvatelia týchto krajín si nemusia vopred vybaviť víza. Cestujúci si tak môžu prenajať miestnu loď. Keďže cestovný ruch v Bougainville je relatívne novým odvetvím, tak preto podľa CNN neexistujú ani žiadne oficiálne trajektové spoločnosti. A mali by ste vedieť, že väčšina miest na ostrove nie je vybavená WiFi.

Foto od flickr

Cestujúci, ktorí sú ochotní a schopní vydať sa na mimoriadne dlhú cestu, najmä tí, ktorí prichádzajú zo Spojených štátov, Kanady a Európy, budú odmenení nádhernými panenskými plážami a množstvom príležitostí na kúpanie, kajak, surfovanie a množstvo iného. Nuda tam určite nehrozí.

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.