Neurológ odhalil prístup k takzvanému resetovaciemu tlačidlu mozgu, a to jednoducho dýchaním. Už dávno je známe, že dýchacie techniky pomáhajú bojovať najmä so stresom a úzkosťou. Profesor Ian navyše uviedol, že dokážu nájsť prístup aj k tomuto tlačidlu.

Foto od Pixabay

Ian ako vedec zaoberajúci sa vedou stresu vysvetlil, že dychové cvičenia majú prístup k časti mozgu známej ako locus coeruleus. Táto časť mozgu produkuje takzvaný noradrenalín. „Noradrenalín je pre mozog niečo ako adrenalín pre telo, takže ide o všeobecnú prípravu na akciu. Spôsob, akým dýchame, ovplyvňuje oxid uhličitý v našej krvi a locus coeruleus veľmi presne reaguje na to, koľko oxidu uhličitého sa v krvi v danom momente nachádza,“ povedal Ian.

Foto od Pixabay

Vedec ďalej dodáva, že hlboké dýchanie je najlepší liek, aký existuje. Tvrdí, že iba jeden hlboký nádych dokáže spôsobiť reset mozgu, pretože znižuje spaľovanie loces coeruleus a tým sa znižuje aj hladina noradrenalínu. „Jeho zníženie je veľmi dôležité pre jasnosť myslenia a aby sme ovládli naše emócie či ďalšie schopnosti,“ dodal. Podľa vedca je účinná aj technika 4-6, ktorá spočíva v tom, že nádych bude trvať 4 sekundy a výdych 6 sekúnd.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.