Rande si páry organizujú väčšinou večer. A možno aj vy patríte medzi ľudí, ktorí si radi užijú romantické chvíle niekde v drahšej reštaurácii, alebo vám možno stačí aj fast-food. Tak či onak, toto je momentálne jedno. Ide totiž o niečo iné. Reštaurácia v Peru, presnejšie v meste Lima, praktizovala niečo zvláštne až do chvíle, kým za svoje činy nedostali vysokú pokutu.   

Predstavte si, že si sadnete do reštaurácie a neviete koľko čo stojí. Ako by ste zareagovali? To sa stalo aj mnohým ľuďom v reštaurácii Miraflores. Zvláštne na tom je aj to, že sa to dialo ženám, keď stolovali s mužmi. Čašníci totiž zvykli dávať ženám tzv. zlaté menu, v ktorom neboli uvedené ceny žiadnych jedál, zatiaľ čo mužom ponúkali modré menu s cenovkami každého jedla i všetkého, čo reštaurácia ponúka. Niektorým ľuďom ani aktivistom sa to nepáčilo a začali konať.

Tento podnik však odmietol akékoľvek obvinenia z toho, že išlo z ich strany o diskrimináciu. Svoje činy obhajovali tým, že takto umožňujú svojim návštevníkom užiť si romantický večer so svojím partnerom bez toho, aby brali do úvahy výšku nákladov. Úrady však takéto vysvetlenie neprijali a podnikli opatrenia.

Národný inštitút sa preto rozhodol udeliť reštaurácii pokutu vo výške až 90 000 dolárov. Pričom uviedli, že ženy by mali mať prístup k rovnakému menu, ako aj muži. Liliana Cerrón z inštitútu uviedla: „Tieto malé veci sa môžu zdať neškodné. Na konci dňa sú však základom šovinistického konštruktu, ktorý posilňuje rozdiely medzi mužmi a ženami.“ Nuž, reštaurácia si nabudúce zrejme dobre rozmyslí, aké kroky vo svojom podniku zrealizuje a ktoré ostanú len možno v ríše fantázií.

https://www.instagram.com/p/BvmVmzcAw_v/?utm_source=ig_web_copy_link

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.