Sardínia patrí jednoznačne k najkrajším ostrovom, a to nielen v Taliansku. Práve tam nájdete tie najkrajšie pláže a vychutnáte si skvelé jedlo. To však nie je všetko, čo vám tento ostrov dokáže ponúknuť!

sardinia fotografia
Foto od rperuho

Práve v týchto dňoch si zarezervujte spiatočné letenky z Bratislavy priamo na Sardíniu len za cenu 51€! Leteckú prepravu zabezpečuje spoločnosť Ryanair a cesta vám bude trvať okolo 2 hodín.

Termín:

Za túto cenu je dostupný májový termín, a to od 4.5. – 18.5.2019. Viac na ryanair.

Batožina:

V prípade, že si zakúpite Priority & 2 Cabin Bags za 12€, tak si môžete so sebou zobrať na palubu 1 malú batožinu a 1 batožinu s hmotnosťou max. do 10 kg a rozmermi 55 cm x 40 cm x 20 cm. Alebo si k malej batožine, ktorá je v cene letenky, môžete dokúpiť podpalubnú batožinu do 10 kg za cenu 8€.

A čo si tam vychutnáte?

Tempio-Altare di monte d´Accoddi – ide o jedinečný monument nachádzajúci sa v severnej časti ostrova, ktorý postavili v rokoch 4000 – 3650 p. n. l.

– Ďalším skvostom je Národný Park Asinara, ktorý musíte navštíviť, zvlášť, ak máte radi divočinu a ľuďmi nedotknutú prírodu. Práve toto budete na malom ostrovčeku obdivovať.

– Keď už priletíte priamo do mesta Alghero, zájdite si pozrieť Museo del Corallo, čiže múzeum korálov, ktoré vás prevedie cez fantastickú cestu naprieč zaujímavej histórie morského ekosystému.

sardinia fotografia
Foto od arianta

– Letisko, na ktoré pristanete je veľmi dobre spojené s najhlavnejšími mestami na Sardínii mestskou a medzimestskou dopravou. Navyše, centrum mesta sa nachádza len 10 km od letiska a dostanete sa naň autobusom mestskej hromadnej dopravy.

– Ak nemáte radi davy ľudí a horúčavu, vyrazte si práve v spomínanom termíne. Obdobie od apríla do júna je ideálne najmä pre tých, ktorí radi obdivujú pamiatky. Teploty vtedy dosahujú okolo 20 °C, čo tvorí ideálne podmienky na prechádzky.

sardinia alghero fotografia
Foto od the very honest man

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking alebo na airbnb.

Viac tipov pred návštevou:

V prípade, že sa na tento ostrov rozhodnete zavítať, určite vám pomôže aj náš sprievodca, v ktorom sa dočítate rôzne zaujímavé rady a tipy. Dozviete sa čo vidieť, kam ísť, kedy ísť alebo kde sa ubytovať. Všetko nájdete na tomto odkaze.

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.