Odhodlaný a veľmi šikovný filmový režisér natočil zaujímavý dokument o 9-ročnom dievčatku a jej živote na trávnatých plochách v tých najvyšších kopcoch čarovného Tibetu. Výsledky sú skutočne viac než úchvatné.

Martin Buzora je filmovým duchovným päťminútového filmu s názvom „Príbeh Pema“. Je to prvý západný film takéhoto druhu, ktorý sa natáčal v Tibete. Tento počin dokonale zobrazuje jednoduchý život a presvedčenie tibetského dievčaťa menom Pema. „Mier je všade okolo mňa,“ povedalo mladé dievča, ktorého šťastná kočovná rodina žije takýmto tradičným putovným spôsobom života.

Buzora povedal, že bol inšpirovaný k jeho vytvoreniu po tom, ako strávil niekoľko rokov v tamojšom prostredí a chcel tak čo najlepšie ukázať magický charakter regiónu. Režisér dúfa, že jeho tvorba dá ľuďom kultúrne pochopenie o Tibete a jeho obyvateľov. „Chcel som rešpektovať a ukázať kultúru, ktorú tak veľmi milujem,“ napísal Buzora. „Bol to môj sen už odkedy som bol chlapec, ktorý čítal Tintinové dobrodružstvá,“ dodal. Príležitosť natočiť film v Tibete bol tak jeho najväčšou príležitosťou celej kariéry.

S neustálou modernizáciou Číny rýchlo miznú aj kočovné kultúry. Tento dokumentárny portrét o Peme nie je len milostnou piesňou k starodávnemu kočovnému spôsobu života, ale aj antropologickým záznamom kultúry, ktorej prežitie do budúcnosti je nejasné.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.