Rím patrí medzi jedno z najstarších miest je plné vzácnych pamiatok a je z neho cítiť históriu. Je veľmi atraktívnym miestom pre turistov a hlavne pre kresťanov. Niet sa čomu, že láka čoraz viac turistov veď lacné letenky do tejto talianskej destinácie sú v ponuke takmer denne!

Rím4

1. V skoršom 4. storočí Rimania vybudovali rozsiahlu cestnú sieť ,ktorá sa tiahla 53,000 míľ po celom impériu. Každá Rímska míľa bola dlhá 1463 metrov. Aj preto sa vraví, že všetky cesty vedú do Ríma.

 

2. Každú noc sa z fontány Traveri vytiahne zhruba 3000 eur. Tieto peniaze sú darované katolíckej charite, ktorá ich používa na podporu rodín v núdzi.

 

3. V Ríme sa nachádza 280 fontán a 900 kostolov.

 

4. V starovekom Ríme mohli iba muži, ktorý sa nenarodili do otroctva, nosiť togas (tradične oblečenie starovekých Rimanov), čo bolo znakom, že sú občania Ríma. Ženská verzia tohoto oblečenia sa volala stolas.

Rím3

5. Rím leží vo vnútrozemí asi 27 kilometrov od Tyrhenského mora.

 

6. Rím sa stal hlavným mestom Talianska v roku 1870, kedy prebral tento titul od Florencie.

TIP! Ak plánujete výlet do Ríma a chcete si užiť čo najviac pamiatky, tak odporúčame skvelého sprievodcu. Do obchodu ←

7. Rímske impérium malo počas svojich najlepších časov v roku 117 rozlohu až 6,5 mil. kilometrov štvorcových.

 

8. Rím bol prvý, ktorý dosiahol populáciu až 1 milión obyvateľov (50 BC). Ďalším mestom bol až Londýn v 19. storočí.

Rím2

9. Prvou univerzitou v Ríme bola La Sapienza založená v roku 1303. Je najväčšou univerzitou v Európe a druhou najväčšou na svete.

 

10. Rím má múzeum, ktoré je celé venované paste (cestovinám).

TIP! Letenky do Ríma teraz zoženiete naozaj za nízke ceny. Tie najlacnejšie nájdete tu ←

11. Odhaduje sa, že v slávnom Rímskom koloseu prišlo o život 500,000 ľudí a milión zvierat. Posledný gladiátorsky zápas sa odohral približne v roku 435.

 

12. V Ríme bolo postavené historický prvé obchodné centrum v roku 107-110 cisárom Trajanom.

Rím1

13. 98% populácie v Ríme sú katolíci.

 

14. V Ríme sa nachádza viac kresťanských kostolov ako v akomkoľvek inom meste.

 

15. Ak by ste niekedy navštívili Rím určite by sta mali vidieť tieto miesta: Španielske námestie, Námestie sv. Petra, Bazilika sv. Petra, Pantheon, Koloseum, Fontana di Trevi, Campo dei Fiori,…

 

zdroje: wikiaroundrometoursfactslides

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

3 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.