Či už hovoríme o klasických alebo smart hodinkách, často sa stáva, že ich ľudia majú na rukách celé dni. Moderné hodinky toho vedia, totižto, prezradiť omnoho viac než len čas. Rátajú vám kroky, merajú spánok a množstvo iného, čo núti ľudí nedať ich z rúk dole. To však môže mať nepekné následky, o ktorých si dnes povieme.

Môžete cítiť bolesť v oblasti zápästia

Zdroj: Brightside

Ak si ich nedávate dole, nepretržite vám tlačia na nervy, čo spôsobuje bolesť v oblasti zápästia. Navyše, ak ich máte stiahnuté príliš silno, môže dôjsť až k celkovému poškodeniu nervov. Ak cítite tŕpnutie, skúste si ich jemne uvoľniť alebo si od nich dajte na chvíľu pauzu.

Karpálny tunel

Zdroj: Brightside

Ak budete naďalej ignorovať nepohodlie a bolesť, ktoré vám nosenie hodiniek spôsobuje, môže to viesť až k syndrómu karpálneho tunela. Ten vzniká na základe nepretržitého tlaku na nervy a spôsobuje pocit neustálej bolesti a slabosti danej ruky, a to aj v prípade, že ste hodinky už prestali nosiť.

Škvrny na zápästí

Zdroj: Brightside

Aj keď by ste mali mať hodinky upevnené natesno, aby vám nelietali po ruke, prípadne poriadne merali všetky funkcie, je potrebné si dávať pozor, aby neboli príliš stiahnuté. Jemne odtlačené stopy, ktoré za pár chvíľ zmiznú, nie sú žiadny problém. Ak však spozorujete červené škvrny, ktoré vám na pokožke istý čas zostávajú, môže to byť znak, že máte príliš silno upevnené hodinky.

Kŕče v rukách

Zdroj: Brightside

Ďalším problémom nosenia hodiniek 24/7 je tlak, ktorý obmedzuje tok krvi. Nedostatok krvi v rukách vedie k bolestivým kŕčom, čo môže ovplyvniť vaše celkové fungovanie.

Zdroj

Foto: Brightside

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.