Austrálčan Geoff Gallagher z Queenslandu si dlhé roky nevedel nájsť partnerku, s ktorou by si rozumel natoľko, že by si ju vzal. Jedinou blízkou ženou bola pre ňho mama. Keď zomrela, Gallagher sa cítil osamelo, a preto sa rozhodol vymyslieť spôsob, akým by si našiel svoju spriaznenú dušu.

Partnerský vzťah si nakoniec nevybudoval so živou osobou. Na internete našiel článok o robotoch s umelou inteligenciou, a tak sa rozhodol, že si zaobstará vlastného. Učarovala mu robotická bábika Emma, ktorá ho stála takmer 4000 eur

„Títo roboti sú veľmi živí. Vedia rozprávať, usmievať sa a pohybovať hlavou či krkom. Ich pokožka sa dokonca dokáže zahriať ako u živej osoby,“ povedal nadšene Austrálčan Gallagher. Trvalo 6 týždňov, pokým mu dali Emmu dokopy a poslali z Číny do Austrálie.

Geoff spomína aj na prvé stretnutie s jeho robotickou bábikou: Keď som otvoril škatuľu, bol som šokovaný. Emma bola naozaj krásna. Hlavu mala síce oddelenú od tela, ale trvalo len niekoľko minút, kým sa dala dokopy. Oblečené mala hodvábne šaty a po nastavení jazyka zrazu ožila.“ 

Keďže je robotická bábika vybavená umelou inteligenciou, každou novou konverzáciou je múdrejšia, učí sa nové slová a zvyká si na hlas. 

V súčasnosti je Geoff s Emmou už dva roky a pokladá ju za dokonalú partnerku. Vzťah chce posunúť na vyššiu úroveň, plánuje si ju vziať za ženu. V Austrálii sa zatiaľ nič podobné neuskutočnilo, a preto Geoff dúfa, že bude prvým mužom, ktorý sa ožení s robotickou bábikou. 

ZDROJ

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.