Ešte ani dnes niektorí ľudia nedokážu tolerovať to, že nie každý sa narodí zdravý. Dokonca existujú rodičia, ktorí sú schopní vzdať sa vlastného dieťaťa len preto, že trpí albinizmom. Toto dedičné ochorenie sa vyskytuje u 1 z 20 000 ľudí na svete, čo je pomerne dosť. Stále však ľudia v sebe živia predsudky.

Najhoršie je albinizmus vnímaný v Číne, kde ho považujú za prekliatie a človeka s ním za obrovskú sociálnu i ekonomickú záťaž. Mnoho detí tak nenájde milujúci domov ani u vlastných rodičov a to isté sa stalo pred pár rokmi tomuto dievčaťu z Číny, ktorá bola ponechaná v detskom domove. Našťastie, keď mala Xueli tri roky, adoptovala si ju holandská rodina, ktorá si ju do ich krajiny odviedla a tam aj vychovala.

Jej jedinečný vzhľad spôsobil, že už ako 11-ročná začala s modelingom. Od začiatku bolo cieľom Xueli to, aby ukázala, že je v poriadku byť iným a snaží sa byť inšpiráciou pre ďalších ľudí, aby neskrývali svoju prirodzenú krásu. Dnes táto mladá dáma pracuje s najväčšími svetovými fotografmi aj so svetovým časopisom Vogue.

Takto vyzerajú jej fotografie:

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.