Kozy hrajú na klavír. Možno si myslíte, že je to vtip, ale toto sa naozaj v tejto domácnosti deje. A nielen to. „Naša mačka Thula pomohla mojej dcére s autizmom spôsobmi, akými to my ľudia nedokážeme, len sa môžeme prizerať a učiť,“ povedala matka. Aj toto inšpirovalo rodičov s deťmi so špeciálnymi potrebami, aby začali využívať zvieratká na liečbu deti so zdravotným postihnutím. „Žijeme s týmito zvieratami v absolútnej harmónii a oni nám pomáhajú s našou malou láskou,“ dodala žena.

Vytvorili klub venovaný autizmu, The Little Explorers Activity Club, ktorý ponúka jedinečnú zvieraciu terapiu. Ide o skutočne bezpečné prostredie na zábavu aj socializáciu s ostatnými rodinami. A to všetko popri terapii, ktorá je veľmi úspešná pri problémoch, akými sú úzkosti, autizmus, ADD, ADHD, depresia a mnohé iné. Pomáha to deťom znižovať krvný tlak, sústrediť sa, znižuje sa úzkosť a zvyšuje dôvera.

Každé zo zvierat má svoje špeciálne terapeutické úlohy. Luna a Shadow, krásne králiky, sú ideálne pre tých, ktorí sú citliví na hluk. Pieskomily, Jerry a Gonzo, sú zas zvedavé a povzbudzujú tým deti k interakcii. Kone majú neuveriteľné účinky na ľudský mozog. Dokážu dokonca liečiť naše emocionálne rany. Tieto majestátne zvieratá nás môžu naučiť veľmi veľa o našom vlastnom správaní a reči tela, čo nám môže pomôcť pochopiť a kontrolovať energetické vzorce, aby sme sa jasnejšie vyjadrovali. No najmä, poskytujú spontánne reakcie na správanie, ktoré sú pre deti jednoduché a ľahko interpretovateľné. 

V takomto prostredí sú bez stresu, úsudku a deti si takýmto spôsobom zvyšujú sebavedomie.
Naučia sa budovať putá aj dôveru medzi sebou. Uvoľňovanie endorfínov má taktiež upokojujúci účinok na deti. 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.