Rodina londýnskeho hasiča, ktorý si vzal život tvrdí, že spáchal samovraždu po tom, čo ho jeho kolegovia v práci šikanovali kvôli jeho etnickej príslušnosti. Jaden Francous-Esprit mal iba 21 rokov, keď si siahol na život. Bol to šikovný muž, ktorý tvrdo pracoval, aby sa stal členom hasičského zboru vo Wembley, čo sa mu aj podarilo.

Vybrali ho ako jediného muža s inou farbou pleti ako bielou do miestneho hasičského zboru. K samovražde došlo ešte minulý rok v lete, ale konanie pred súdom sa začalo až v týchto dňoch. Rodina mŕtveho mladíka obvinila z jeho smrti veliteľa hasičov a povedala, že Jadena šikanoval. Mladík chcel údajne prestúpiť na inú stanicu, no ešte predtým musel podstúpiť 8-mesačný tréning.

K dôvodom činu svojho syna sa vyjadrila matka takto: „Neznášal prácu vo Wembley a obvinil svojho nadriadeného zo šikany. Celá rodina veríme, že Jaden bol pripravený ísť 26. augusta do práce, keďže si pripravil uniformu. Možno predstava, že to tam má vydržať ďalších 8 mesiacov bola pre neho neúnosná. Úzkosť bola príliš veľká a nedokázal jej čeliť už ani o deň viac“.

Matka sa vyjadrila, že jej syn bol sebavedomý a praktický muž. Jaden údajne čelil aj šikane vlastných kolegov potom, čo jeden z nich povedal, že ho okradli piati černosi. Niektorí kolegovia však odmietli obvinenia zo šikanovania a tvrdia, že mladíkovi pomáhali zapadnúť do kolektívu. Rodina Jadena však trvá na tom, že dôvod, pre ktorý si vzal život, spočíva v diskriminácii a šikane.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.