Jedného dňa stratila staršia pani svoju peňaženku niekde v okolí kaviarne. Bezdomovec, ktorý ju vtedy našiel ani netušil, čo všetko jeho nález vyvolá. Evelyn Topper si užívala chvíle so svojou vnučkou Mikaylou v Kamson Coffee. Až po príchode domov si však uvedomila, že peňaženku niekde stratila. Staršia žena bola z toho zničená. 

Samotná peňaženka mala totiž pre ňu veľký význam, čo sama vysvetlila týmito slovami: „V tejto malej peňaženke bolo všetko. Kreditná karta, debetná karta, lekárska karta a všetko, čo vlastním. Bola som veľmi rozrušená, keď som zistila, že som ju stratila,“ povedala Evelyn. Bola si totiž takmer istá, že už ju nikdy nezíska späť, no to ešte nevedela, čo sa stane.

O dva dni neskôr našiel peňaženku bezdomovec menom Sean vyhodenú v kontajneri a okamžite sa spojil s majiteľkou, aby jej túto správu oznámil. Sean priznal, že mu jeho priateľ radil, aby si ju nechal, no on to nemohol urobiť a vedel, že najlepšie urobí, ak ju vráti. Evelyn bola zo správy nadšená. Tento príbeh však takto neskončil a došlo k ďalšiemu zvratu.

Vnučka Mikayla sa v tom čase chystala osláviť svoje 12. narodeniny. Povedala teda blízkym a rodine, aby jej neposielali darčeky, ale aby jej darovali radšej peniaze, tie vak mohol darovať ktokoľvek. Nuž a práve táto skúsenosť ju priviedla k rozhodnutiu, že všetky vyzbierané daruje bezdomovcovi, ktorý vrátil jej starej mame peňaženku. Vyzbierala spolu 400 eur, no tam to ale stále neskončilo.

Rodina tohto dievčaťa sa rozhodla, že pre bezdomovca založia stránku GoFundMe, aby pomohli nájsť bývanie nielen Seanovi, ale viacerým bezdomovcom. Za tie peniaze chcú zabezpečiť malé domčeky v San Rafaeli, v ktorých ľudia bez domova nájdu svoj nový domov. Od tej doby už stihli vyzbierať takmer 40 000 dolárov.

Zdroj

Foto: youtube

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.