Napriek tomu, že vlády na celom svete utlmujú jednoduché ľudské potešenie, ako je socializácia alebo nakupovanie, ľudia stále hľadajú spôsoby ako pomôcť svojim komunitám. Ich fantázia je niekedy skutočne veľká a ak sa k tomu pridá aj veľké srdce, tak je to už vopred zaručený úspech. Niektorí medzi sebou zdieľajú knihy iní dokonca jedlo či základné hygienické potreby.

Táto rodina sa inšpirovala inými a pred svojim domom si zriadila takú malú špajzu. Dávajú na poličky rôzne veci i jedlo, ktoré sú zadarmo. „Moji rodičia sa rozhodli otvoriť pred domom malú špajzu. Inšpirovali sa poličkami plnými knihami, ktoré zriaďovali ľudia pred vlastnými domami,“ napísala Terry Uribe Gall. „Vedela som, že to bol skvelý nápad, ale nemyslela som si, že to vydrží tak dlho. Čakala som, že niekto príde a vezme všetko, alebo to všetko zničia vandali,“ dodala ich dcéra. Namiesto toho však ich nápad neustále rástol. Ľudia si to mimoriadne vážili a dokonca neznámy darca daroval peniaze, za ktoré chlapík nakúpil stan a stoly, pretože potraviny a iné výrobky už nemali kde dávať.

Manželia tvrdia, že tieto všetky veci sú pre tých, ktorí to potrebujú. Zároveň dodávajú, že ak niekto niečo chce darovať, tak kľudne to tam môže nechať. Je to miesto, ktoré funguje 24 hodín denne a 7 dni v týždni. Rodina však začala dostávať toľko darov, že boli nútení zmeniť podmienky. Ľudí preto prosili, aby nenosili čerstvé výrobky ako mlieko, mäso a iné, pretože sa rýchlo kazia. Žiadali najmä o trvanlivé výrobky, nápoje, plienky, hygienické potreby, krmivo pre domáce zvieratá či drogériu. Terry poďakovala všetkým dobrým ľuďom za ich veľkorysosť a vyjadrila veľkú radosť z toho, že ich nápad sa ujal a takto sa rozrástol.

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.