V máji sa Shawnovi Davisovi, obyvateľovi štátu Illinois, naskytol neobvyklý pohľad – pri jeho terase sa hralo zopár mladých líšok. Pochopiteľne netušil ako sa tam vybrali a prečo si vybrali práve jeho záhradu. „Nikdy predtým sme tu ani len nezahliadli jedinú líšku a boli sme skutočne prekvapení, že sú na našom dvore, pretože žijeme uprostred obytnej štvrte,“ uviedol Shawn. Líškam sa tam však rýchlo zapáčilo a čoskoro sa stali pravidelnými návštevníkmi mužovej záhrady.

Záhradu začali navštevovať pred niekoľkými mesiacmi. Akonáhle sa líšky, ktoré prišli ako prvé dozvedeli, že dvor je bezpečným a zábavným miestom, tak na ďalší deň už prišli s ostatnými členmi líščej rodiny. „Každým dňom sme začali vídavať čoraz viac líšok,“ uviedol muž. Rozkošná rodinka sa skladá z mamy, otca a ich piatich roztomilých potomkov. Takmer každý deň si chodí týchto sedem obyvateľov lesa oddýchnuť, odpočinúť si a zahrať sa na toto netradičné miesto. „Náš dvor je útulný a myslím si, že sa tam cítia bezpečne. Počas dňa si dokonca pospia pod stromami. Zrána a za súmraku sa zas zvyknú hrať,“ vysvetlil Shawn.

Shawn a jeho rodina boli rovnako nadšení návštevami líšok ako samotné zvieratá. „Pretože nás pandémia udržiavala väčšinu času vo vnútri, tak pre mňa, moju manželku a dcéru sa tieto návštevy skutočne stali vrcholom dňa. Rýchlo sme zistili, že sú to veľmi roztomilé tvory,“ dodal šťastný majiteľ pozemku, na ktorom trávia líšky svoj voľný čas.

Pozrite si aj rozkošné video, ktoré zachytáva hravé chvíle líšok v záhrade:

I put together a few highlights of our backyard fox family from over the last couple of months. Also, happy 4th all!

Zveřejnil(a) Shawn Davis dne Sobota 4. července 2020

 

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.