Ruský prezident Vladimír Putin rokuje s americkým prezidentom Joe Bidenom prostredníctvom videohovoru. Očakáva sa, že predmetom ich  diskusie bude najmä téma napätia v súvislosti s Ukrajinou a rozširovaním NATO smerom na východ.

Zdroj: Youtube

V rámci spoločnej diskusie sa budú prezidenti zrejme zaoberať aj otázkami regionálnej bezpečnosti, a to najmä situáciou v Afganistane. Poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan sa v pondelok vyjadril, že Biden dá na utorkovom rokovaní Putinovi jasne najavo, že Rusko by v prípade vojenskej ofenzívy na Ukrajinu, zaplatilo vysokú cenu. Americkí predstavitelia varovali Moskvu, že v prípade útoku na Ukrajinu, dôjde k zavedeniu nových sankcií proti Rusku. 

Aktuálne utorkové rokovanie prezidentov Ruska a USA je už v poradí ich piatym rozhovorom, odkedy sa Joe Biden ujal funkcie. Naposledy spolu rokovali na júnovom summite v Ženeve. 

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov sa k dnešnému rokovaniu vyjadril, že sa môže predĺžiť, keďže nemá presne stanovený časový rámec. Podľa jeho slov bude trvať toľko, koľko bude potrebné. 

ZDROJ

 

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.