Ryanair fotografia
Foto od Aurelijus Valeiša

Ľudia, ktorí v nasledujúcich 6 týždňoch cestujú so spoločnosťou zažívajú veľké nepríjemnosti. Po zmätkoch v dovolenkách pilotov je spoločnosť nútená zrušiť v priebehu týchto týždňov veľké množstvo letov, pretože ich nedokáže pokryť.

Írsky prepravca cez víkend obsadil popredné miesta na mediálnych weboch, keďže zrušených bude približne 470 000 rezervácií a 40 -50 letov denne. Ale to nie je všetko, tí pasažieri, ktorí letia neskôr nemajú tušenia, či vôbec poletia. Vždy rušia lety iba na pár dní dopredu. Momentálne existuje zoznam zrušených letov ale je iba do 20. Septembra.

Zatiaľ situácia vyzerá tak, že celý list zruŠených letov zákzaníci neuvidia. Keď sa na zverejnenie pýtal portál Telegraph Travel, nikto z aerolinky neodpovedal.

Kompenzácie za zrušené lety sa šplhá na milióny eur. Ak by sa spoločnosť chcela proti týmto refundáciam brániť, musela by informovať zákazníkov skôr ako 3 dni pred odletom. Je pre nich takmer nemožné nájsť 470 000 poškodeným náhradný let s podobným časom odletu ako je ten pôvodný. Zahraničný magazín Telegraph odhaduje, že spoločnosť čelí poplatkom až vo výške 100 mil. eur.

 

 

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.