Lera Kiryakova je umelkyňa z Ruska, ktorá nikdy nesklame. Vo svojom nedávnom projekte „Krása sveta“ digitálne ilustrovala 10 dievčat z rôznych kútov sveta tak, aby to vystihovalo danú krajinu, najmä jej kultúru. 

Náš svet je krásne rôznorodý. Vďaka kultúre a tradíciám je obohacujúce a zároveň vzrušujúce žiť a učiť sa od ľudí iných kultúr. Tieto roztomilé kreslené postavičky sú plné detailov, ako sú národné zvieratá, typické jedlo, oblečenie alebo make-up. Teda podobajú sa ľuďom z konkrétnych krajín a regiónov.Chcela som týmto projektom ukázať rôzne tváre a postavy. Všetci sme totiž veľmi odlišní a je to úžasné! Bolo zaujímavé kresliť, ale bolo rovnako zaujímavé študovať národy, ich kostýmy a tradície. Tento projekt je pre mňa veľmi špeciálny,“ povedala Lera.

„Mojou prvou myšlienkou bolo znázorniť každé dievča s národným zvieraťom. Ale niektoré tradičné zvieratá boli príliš veľké, a tak som sa to rozhodla trochu zmeniť. Napríklad indické dievča som neznázornila so slonom, ale namiesto toho som zvolila hada. To neznamená, že had je ich tradičné zviera, ale pomáha vynárať viac histórie a ducha charakteru,“ dodala šikovná umelkyňa. Za celým projektom sa však skrývalo veľa práce, pretože Lera si detailne naštudovala každú krajinu, aby mohla postavičky čo najlepšie a najpresnejšie znázorniť.

Mexiko:

Mongolsko:

Keňa:

Dievča zo Severu:

Indiánka:

India:

Japonsko:

Hawai:

Rusko:

Ukrajina:

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.