Hyperrealizmus je pre oči vždy ako sviatok. Je to druh umenia, ktorý vyzerá akoby maľby vyskakovali z plátna. Umelci nám ponúkajú svoje úžasné diela a nám ostáva len sledovať a obdivovať ich.

Aj táto talentovaná ruská umelkyňa určite vie, ako ohromiť ľudí svojimi hyperrealistickými portrétmi. Alena, známa tiež ako _litvinalena_, so svojimi 163 000 sledovateľmi na svojom Instagrame, zachytáva tváre ľudí len pomocou ceruziek a farbičiek nádherne. Jej šikovnosť je ohromujúca. Zameriava sa na najmenšie podrobnosti v každom portréte tak, že tieto portréty vyzerajú ako tlačené fotografie, ale nie sú. Alena sa špecializuje na maľovanie ľudí rôznych vekových skupín, tvarov a farieb.

Väčšina z jej obrazov sú vlastné portréty, ktorých tvorba jej trvá až cca 10 dní, ale tiež maľuje slávne celebrity, čo uvidíte na fotografiách nižšie. Tejto práci sa venuje už 8 rokov a takto to vyzerá:

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.