Ruský minister obrany vyjadril bizarnú snahu, ktorá spočíva v klonovaní starovekých kráľovských bojovníkov aj ich koní. Plánujú ich vyklonovať za pomoci organickej hmoty nomádskych bojovníkov, ktorí boli exhuhumovaní.

Telá týchto bojovníkov staré 3 000 rokov boli nájdené na starom tunuovskom pohrebisku v Údolí kráľov v sibírskej Tuve. Doteraz najstaršie telá, ktoré sa podarilo v oblasti objaviť sa datujú do 9. storočia pred naším letopočtom.

„Veľmi by sme chceli nájsť organickú hmotu,“ komentoval nález minister Sergei Shoigu. „Verím, že rozumiete tomu, čo by nasledovalo potom. Bolo by možné niečo z toho vyrobiť,“ dodal. Účastníkom tohto rokovania bol údajne aj ruský prezident Vladimír Putin.

Pohrebiská sú v permafroste, teda v pôde, ktorá bola v zmrazená niekoľko rokov. A práve kvôli tomuto sa predpokladá, že šance na nájdenie organickej hmoty je veľká. „Už sme tam uskutočnili niekoľko expedícii. Jedná sa o veľkú medzinárodnú expedíciu. Veľa veci sa potvrdilo, ale ešte je pred nami veľa ďalšej práce,“ povedal Sergei.

 

Zdroj

Foto: Facebook

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.