Takmer všetci ste už videli pouličných umelcov, ktorí na mieste ručne kreslia portréty, krajinky či rôzne karikatúry. Možno máte dokonca jedno z týchto diel zo svojej poslednej dovolenky niekde doma. Hoci títo umelci môžu byť podceňovaní kvôli charakteru ich práce, talent a dlhoročné skúsenosti, ktoré sa týkajú zvládnutia najmä portrétnej kresby, sú nepopierateľné a stoja za uznanie.

Na svete nie sú dve rovnaké tváre. A predtým, ako premýšľate o dvojčatách, dovoľte nám pripomenúť, že ani dve strany jednej tváre nie sú úplne rovnaké. A aj práve kvôli tomu je práca uličného umelca z ulice Petrohradu mimoriadne obdivuhodná. Nikolay Yarakhtin, pôvodne z Cheboksary, prenáša každú jedinečnú vlastnosť rôznych tvárí na prázdne plátno pomocou ceruzky už 28 rokov. Yarakhtin sa k tajomstvu jeho životných portrétov vyjadril takto: „Tajomstvo spočíva v tom, ako umelec vidí postavu. Na umeleckej škole ma učili pozerať sa na postavu ako celok, no nie na detaily. Princíp spočíva v práci od všeobecnejších k špecifickejším – od veľkých tvarov po menšie tvary. Vyžaduje si to roky praxe a poznania anatómie.“

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

 

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.