Jedno z najstarších miest na svete vás očarí najmä svojimi bohatými pamiatkami a históriou, ktorou to tam dýcha takmer všade. Môžete sa Aténami túlať do nekonečna a stále objavíte niečo nové resp. staré a očarujúce.

athens fotografia
Foto od michelmondadori

Práve teraz si môžete zaobstarať spiatočné letenky priamo z Bratislavy do Atén len za cenu 26€! Pozor, v prípade záujmu si tieto letenky zaobstarajte v leteckej spoločnosti Ryanair čím skôr, pretože sa míňajú!

Termín:

Za túto cenu je dostupný januárový termín, a to od 8.1. – 19.1.2019. Viac na ryanair.

Batožina:

V prípade, že si zakúpite Priority & 2 Cabin Bags za 12€, tak si môžete so sebou zobrať na palubu 1 malú batožinu a 1 batožinu s hmotnosťou max. do 10 kg a rozmermi 55 cm x 40 cm x 20 cm. Alebo si k malej batožine, ktorá je v cene letenky, môžete dokúpiť podpalubnú batožinu do 10 kg za cenu 8€.

A čo v Aténach?

– Na svoje si určite prídu aj milovníci turistiky. Vyberte sa napríklad na kopec Lykabettos, odkiaľ budete mať jedinečný výhľad na celé Atény, a to vrátane akropoly či Egejského mora.

– Námestie Syntagma – tématické prostredie, kde smerujú ľudia kvôli tomu, aby videli  výmenu stráží v ich tradičných odevoch a za asistencie typického ceremoniálu. Je to niečo podobné ako výmena stráži pri londýnskom Buckinghamskom paláci.

– Akropola – keď už tam budete, toto vidieť jednoducho musíte! V opačnom prípade by to bolo veľmi zvláštne rozhodnutie. Je to jedna z najikonickejších pamiatok, rovnako ako Diov chrám či Parthenon.

athens fotografia
Foto od TravelCoffeeBook

– Olympijský štadión Panathinaiko – je to veľkolepý štadión, ktorý nájdete kúsok od Národnej záhrady, takže môžete si pozrieť spomínanú výmenu stráži pri parlamente a o pár minút sa prechádzať po dokonale majestátnej tartanovej ploche najstaršieho športového svätostánku na svete.

– Naozaj lacné a chutné jedlo. Grécko vo všeobecnosti nie je vôbec drahé, práve naopak. A ochutnať ich špeciality za skvelé ceny je tou najlepšou kombináciou. Nepremrhajte túto možnosť.

athens fotografia
Foto od kirkandmimi

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking alebo na airbnb.

 

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.